Автопілот Tesla зробив водіїв менш уважними

0 0

Автопілот Tesla зробив водіїв менш уважними

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) з’ясували, що навіть відключенний автопілот в транспортних засобах сприяє зниженню уваги водія.

Вчені проаналізували 290 випадків відключення автопілота на автомобілях Tesla і простежили за реакцією водія.

Автори з Массачусетського технологічного інституту (MIT) проаналізували позу водія і положення особи, щоб визначити, на що були сфокусовані їх очі.

Використовуючи дані, зібрані з 2016 року, команда порівняла 290 випадків, коли водії відключали функцію автопілота, порівнюючи їх поведінку до відключення з їх діями після.

Для дослідження використовувалися дані про більш ніж 800 000 км шляху.

Візуальні моделі поведінки змінюються до і після відключення автопілота», — пишуть дослідники.

Крім того, навіть після виключення даної функції і переходу на ручне управління, увага людини за кермом часто стає розсіяним, а концентрація знижується.

Дослідження підкреслює проблему проміжного етапу розвитку автопілотів: технології автономного водіння стали досить гарні, щоб справлятися з багатьма аспектами перебування в дорозі, але не можна покладатися на те, що вони весь час візьмуть на себе геть все.

Це потенційно небезпечніше, ніж повністю людське водіння і повністю автоматизоване управління, тому що коли люди сідають за кермо, вони припускають, що їм не потрібно приділяти всю свою увагу кожної частини водіння.

«Ця зміна в поведінці може бути викликана неправильним розумінням того, що система може робити і її обмежень, що посилюється, коли автоматизація працює відносно добре», — пишуть дослідники з Массачусетського технологічного інституту.

Команда пропонує, щоб автономні системи, такі як автопілот, стежили за водіями, а також за дорогою, показуючи попередження і регулюючи поведінку системи в залежності від того, наскільки уважна людина за кермом.

За словами дослідників, також важливо, щоб водії в повній мірі усвідомлювали, на що здатні і що не можуть робити безпілотні автомобілі.

Читайте також: Компанія Toyota зупиняє випуск нових Land Cruiser 300

Хоча Tesla повідомляє водіям, що потрібна якась увага, вона називає своє останнє оновлення програмного забезпечення Full Self Driving — насправді це не так.

Источник: avtodream.org

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.